Aktualności

Zdobywamy certyfikat

W dniu 21.01.2021 r. zespół MGM otrzymał Certyfikat autoryzowanego Partnera ZPUE S.A. w zakresie: montażu i uruchomienia kontenerowych stacji transformatorowych PV produkcji ZPUE S.A.


Fotowoltaika – czyli jak zmienić polski miks energetyczny

Co jest lepsze? Import energii z Niemiec lub Skandynawii, czy wykorzystanie dachów i obłożenie ich panelami słonecznymi? Naszym zdaniem ta druga opcja. Jest kilka powodów, po pierwsze fotowoltaika konsumencka to energetyka rozproszona. Pojedynczą instalacje buduje się w ciągu kilku dni. Można ich zbudować bardzo wiele w tym samym czasie. Panele słoneczne produkują energię zgodnie z cyklem życia człowieka, a część tej energii jest zużywana przez właściciela domu, na którego dachu są panele słoneczne. Ogranicza to straty na przesyle energii. Poza tym jest ona generowana w Polsce a nie kupowana w innych krajach. Polska w stosunku do Unii Europejskiej zobowiązała się do tego aby 15% konsumowanej energii było wytwarzane ze źródeł odnawialnych. Taki sam efekt jest w przypadku budowy instalacji o mocy 1 MW czy docelowo większych. Przyszłością polskiego rynku energii słonecznej jest zarówno rozwój instalacji prosumenckich oraz elektrowni o mocy znacznie przekraczających moc 1 MW. 

Fotowoltaika jest najszybciej rozwijającym się działem enegetyki odnawialnej. To słońce może zmienić polski miks energetyczny. Szybko. Efektywnie. Bez budowy kominów elektrowni węglowych, ogromnych brył atomówek, czy wiatraków górujących 200 metrów nad łąkami. Energetyka słoneczna to przyszłość.


Zegarki zasilane energią słońca

Funkcjonowanie zegarków zasilanych energią słońca tak zwanych solarnych opiera się na analogicznej  zasadzie co panele słoneczne. 

Promienie słoneczne, padające na miniaturowy panel solarny w zegarku, przekazują mu energię, która następnie jest zamieniana na energię elektryczną i magazynowana w baterii. Potem trafia do wysoko wydajnego mechanizmu kwarcowego – energia elektryczna zasila kryształ kwarcu, który drga w wysokiej częstotliwości. Potem drgania te są przeliczane i dzielone tak aby na końcu był to 1 Hz odpowiadający 1 sekundzie. 

Zegarek reaguje na światło, nie tylko słoneczne. Zasilają go również lampki elektryczne, świetlówki itp. Trzeba tylko dać mu absorbować światło. Na co dzień taki zegarek nie wymaga żadnych dodatkowych źródeł zasilania.


Fotowoltaika – energia skorelowana z cyklem życia człowieka

Światło słoneczne od zawsze wyznacza cykl życia człowieka. W lato gdy dzień jest dłuższy wcześniej wstajemy i później chodzimy spać. Także cykl pór roku jest zależny od słońca. Teraz w XXI wieku słońce staje się dodatkowym źródłem energii elektrycznej. Wszyscy czerpiemy energię ze słońca. 


Wyróżnienie dla MGM Projekt

MGM Projekt został doceniony podczas 26. Targów BUD-GRYF 2017 w Szczecinie. Nagrodę przyznano za system samoregulacji radiacyjnej Folii Grzewczej III generacji MAXECO